Przedsiębiorstwo 3SC Sp. z o.o. mające siedzibę w Warszawie powstało we wrześniu 2014 roku, jako przedstawicielstwo Firmy NBS właściciela grupy DISKO – czołowego europejskiego producenta wysokiej jakości środków do czyszczenia i pielęgnacji sprzętu biurowego, urządzeń elektronicznych, komputerowych oraz bankowych.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę standardowych produktów czyszczących przedstawionych w katalogu, a także dzięki wieloletnim doświadczeniom rozwiązania dedykowane – tworzone i przystosowywane specjalnie do wyjątkowych potrzeb naszych klientów, będące przewagą naszej grupy.
Naszym celem jest zapewnienie producentom, dystrybutorom oraz użytkownikom sprzętu elektronicznego profesjonalnych koncepcji i najlepszych produktów do czyszczenia i prewencyjnej pielęgnacji sprzętu elektronicznego. Niezależnie czy jest to komputer, tablet, smartphone, monitor, drukarka, kopiarka, terminal kasowy, bankomat, detektor banknotów, automat biletowy, parkomat czy inne urządzenie, nasze produkty zawsze pomogą uczynić miejsce pracy czystym i higienicznym oraz zredukować błędy i koszty konserwacji, a obsługę ich uczynić przyjemną.
Nasze produkty czyszczące zaspokajają specyficzne wymagania dotyczące czyszczenia sprzętu elektronicznego. Wyróżniają je takie cechy jak: działanie antystatyczne, antyseptyczne i antybakteryjne, a przy tym zapewniają wysoką jakość czyszczenia, są przyjazne dla środowiska, niepalne, łagodne dla skóry i ekonomiczne w użyciu.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania, przedstawimy nasze produkty w ramach spotkań i zostaniemy Państwa partnerem w prowadzonym biznesie.
Czystość to nasza specjalność
Masz kartę, sprzęt działa, płacisz za usługi, robisz zakupy, wybierasz gotówkę ale co tak właściwie łączy Twoją kartę noszoną w portfelu i te wszystkie maszyny? Niewiele, to tylko osiem pozłacanych styków, które w momencie włożenia karty opadają na mikroprocesor i wtedy następuje kontakt karty z czytnikiem. Poprzez styki, od których jakości działania zależy dzisiaj każda operacja dokonywana kartą mikroprocesorową.
Według danych statystycznych NBP dotyczących 2014 r., w naszym kraju wydano ponad 36 mln kart płatniczych, z czego 95 proc. stanowią najpopularniejsze karty wyposażone w mikroprocesor EMV z paskiem magnetycznym na rewersie karty. Obsługuje je blisko 400 tys. terminali EFT POS, w których wykonano 1 826 068 468 transakcji. Na koniec 2014 r. funkcjonowało 20 531 bankomatów w oddziałach i poza jednostkami banków, w tym urządzenia posadowione w sieciach niezależnych operatorów. Do tego tysiące maszyn vendingowych, systemów parkingowych, tankomatów i opłatomatów, a wszędzie tam, w setkach tysięcy, jeśli nie milionach punktów, karta jest narzędziem, którym codziennie dokonujemy płatnościi lub identyfikacji
Oprócz kart płatniczych, z rozwiązań opartych na mikroprocesorze i karcie korzystają też uczelnie (legitymacje studenckie), miasta (karty miejskie), biblioteki, wszelkiego rodzaju systemy logowania – tokeny, systemy dostępu do pomieszczeń, tachometry w samochodach ciężarowych, dekodery telewizyjne oraz miliony innych rozwiązań – występują wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba bezpiecznej identyfikacji i zapisu danych
Większość urządzeń pracujących na polskim rynku posiada głowicę czytającą, która po włożeniu karty opada i kontakt następuje bez tarcia pomiędzy stykami. Dane z mikroprocesora są dostępne i aplikacja może być odczytywana i zapisywana.
A jak nie zadziała? O ile w przypadku terminala POS, jeśli transakcja z użyciem mikroprocesora nie zakończy się pomyślnie, z reguły pozostaje nam próba dokonania transakcji z użyciem paska magnetycznego (jeśli wydawca karty umożliwił taką funkcjonalność), o tyle w bankomatach, funkcja pozwalająca na przejście na pasek magnetyczny, zwana fall back, jest zabroniona ze względów bezpieczeństwa przez systemy płatnicze i wystawia akceptującego transakcje na kary, a wydawcę karty na niepotrzebne ryzyko. Terminale EFT POS dają nam zazwyczaj drugą szansę, bankomaty i urządzenia samoobsługowe – nie.
Powodem problemów z czytaniem danych mogą być same karty, uszkodzony mikroprocesor, tłuszcz ze skóry palców połączony z zabrudzeniami, kurz, resztki make-up, wydzieliny, pył. Drugą możliwością jest uszkodzenie lub zabrudzenie samych styków czytnika, które regularnie „zbierają” wszystko co karty „przyniosą”, czasami dochodzi do reakcji chemicznej i tworzą się osady, które skutecznie izolują powierzchnie.
Czy jako posiadacze urządzeń z czytnikami kart dbacie o ich podstawową konserwacje i wymagacie czyszczenia?
Ze względu na potrzeby utrzymania jakości obsługi klienta i dostępności usług, problem czystości stał się istotny dla posiadaczy urządzeń i terminali kartowych, do których i Ty możesz dziś dołączyć. Po długotrwałych pracach badawczych wynaleziono skuteczny sposób działań prewencyjnych, które prowadzą do wyeliminowania błędów odczytu/zapisu kart mikroprocesorowych przez wszelkiego typu urządzeń – karty czyszczące DISKO.
W sposób maksymalnie prosty i efektywny połączono nowoczesne materiały – mikrofibrę, z elementami ruchomymi, które pozwalają mechanicznie oddzielać zanieczyszczenia od styków czytnika. Całość została opatentowana i jest jedynym tego typu rozwiązaniem na świecie, które bez demontażu czytnika pozwala – bezpiecznie i efektywnie – pozbyć się problemu zanieczyszczeń. Przy tym jest to sposób tzw. suchy, co jest bezpieczne dla środowiska, dla użytkownika i sprzętu.
Produkty DISKO są uniwersalne i mogą być stosowane w urządzeniach wszystkich producentów sprzętu.
Chcesz podnieść dostępność swoich urządzeń? DISKO jest oficjalnie obecne w Polsce, generalnym dystrybutorem marki jest 3SC Sp. z o.o. ( www.3sc.pl), która oferuje pełne portfolio produktów DISKO, zarówno specjalistyczne akcesoria do bankomatów, wpłatomatów, vendingu, parkometrów, dispenserów kasjerskich, jak i profesjonalne artykuły służące do czyszczenia szeroko rozumianego IT oraz tachografów i systemów wrzutowych monet. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, czyścimy biznes zawodowo.